UŽPILDYKITE UŽKLAUSĄ:
PAGAL AUTOMOBILĮ
PAGAL KODĄ

Automobilių dalys: į kurias jų dažniausiai taikosi ilgapirščiai?

Vagiami ne tik automobiliai, bet taip pat ir jų dalys – ypatingai tada, jei transporto priemonė yra prabangi, o jos dalys yra originalios. Nors gali atrodyti, kad automobilių dalys – ganėtinai retas ilgapirščių taikinys, tačiau tai anaiptol nėra tiesa. Įvairios transporto priemonių dalys vagiamos dažniau nei galima įsivaizduoti, tačiau kai kurios jų sulaukia didesnio vagišių susidomėjimo nei kitos. Taigi, kurios jų yra vagiamos dažniausiai?

Elektronikos sistemos

Multimedijos ar navigacijos sistemos tarp ilgapirščių yra itin populiarios. Nors jos dažniausiai nėra labai prabangios, tačiau jų paklausa yra labai išaugusi, todėl tuo vagišiai sėkmingai naudojasi. Šių automobilių dalių vagystės šiandien yra fiksuojamos ypatingai dažnai, tad vertėtų pagalvoti apie tai, kaip to būtų galima išvengti.

Lengvai nuimamos detalės

Vagišiai visuomet pasinaudoja proga pavogti tokias detales, kurias nuimti yra labai paprasta. Būtent todėl jų taikiniu neretai tampa tokios automobilių dalys kaip dekoratyvinės apvadinės juostos, žibintai, veidrodėliai, ir t.t. Tokias dalis ne tik paprasta nuimti, bet taip pat lengva parduoti, taigi, nenustebkite, jei pasigesite šių automobilio detalių.

Įvairios originalios dalys

Originalios automobilių dalys visuomet reikalauja gana nemažų investicijų, tad ilgapirščiai tuo sėkmingai naudojasi. Nors kai kurias automobilių dalis nuimti yra gana sudėtinga, tačiau tikriausiai laikomasi nuostatos, kad tikslas reikalauja tam tikrų pastangų. Vagiamos labai įvairios originalios dalys – veidrodėliai, žibintai ar kitos, kurias nuimti nėra taip paprasta.

Kokių automobilių dalys vagiamos dažniausiai?

Nors vagišių taikiniu gali tapti bet kurio automobilio dalys, tačiau tenka pastebėti, kad tam tikrų modelių detalės yra vagiamos dažniausiai. Populiarios BMW automobilių detalės, Toyota, VW, Audi ie Mercedes-Benz. Lietuvos keliuose šių markių automobiliai yra vieni populiariausių, tad vagišiai nepraleidžia progos šiek tiek „užsidirbti“. Dažniausiai vagiami šių automobilių žibintai, eksterjero apdailos akcentai, elektronikos dalys, ir t.t. Nors automobilių gamintojai tobulina automobilių technologijas ir siekia užkirsti kelią jų detalių vagystėms, tačiau statistika vis dar yra ganėtinai liūdna.

Kaip išvengti automobilio dalių vagysčių?

Jei automobilis bus laikomas garaže, tokiu atveju vagystės tikimybė bus gerokai mažesnė. Dažniausiai vagišiai taikosi į tas transporto priemones, kurios yra pastatytos daugiabučių kiemuose ar nuošalesnėje vietoje, tačiau tuomet, jei automobilis stovės garaže, pavogti automobilių dalis taps gerokai sudėtingiau. Taip pat puikia išeitimi gali būti ir požeminės automobilių aikštelės, kuriose yra įtaisytos vaizdo kameros. Jei pasigestumėte automobilio dalių, tokiu atveju būtų galima atsukti vaizdo įrašą ir identifikuoti vagišių. Dar vienas būdas apsaugoti savo turtą – tai automobilio signalizacijos įrengimas. Jei transporto priemonė yra labai vertinga, taip pat vertėtų pasvarstyti apie palydovinės sekimo įrangos ar judesio detektorių įrengimą. Žinoma, tai pareikalaus papildomų išlaidų, tačiau miegoti galėsite kur kas ramiau.

Kokią apsaugos sistemą pasirinkti?

Garsinė signalizacija yra pasirenkama dažniausiai. Ji garsiai įspėja apie tai, kad automobilį kažkas užkliudė ir galimai bandė pavogti jo dalis, tačiau turime pripažinti, kad į automobilio signalizaciją reaguojama ne visada (dažniausiai signalizacija tiesiog užtildoma). Taip pat galima pasirinkti judesio detektorius, kurie aptinka automobilio užkliudymą, ir apie tai savininkui praneša trumpąja žinute. Vis dėlto, ir su tokia sistema automobilių dalys ne visada yra pakankamai saugios – judesio jutikliai reaguoja ir į stiprų vėją, tad dėl klaidingų pranešimų savininkai vėliau į juos netinkamai reaguoja. Palydovinė apsaugos sistema padeda nustatyti transporto priemonės buvimo vietą, todėl ji puikiai pasiteisina tada, jei baiminatės, kad transporto priemonė bus pavogta.