Įdomūs faktai apie automobilių detales

Keliauti be automobilio gali būti tikrai labai sudėtinga, todėl šiandien šiai transporto priemonei dažniausiai yra teikiamas prioritetas. Kai siekiama, kad automobilis tarnautų tikrai ilgą laiką, o kelionės būtų sklandžios, labai svarbu pakankamai dėmesio skirti automobilio priežiūrai. Pasibaigus eksploatacijos laikotarpiui automobilių detalės turi būti pakeičiamos naujomis, ir tai ne tik galės užtikrinti saugumą kelionių metu, bet taip pat garantuos, kad jums tikrai neteks susidurti su rimtesniais transporto priemonės gedimais. Net ir tuomet, jei puikiai žinoma, kur yra įmontuotos įvairios detalės, ir prireikus jas nesunkiai pavyktų pakeisti naujomis, tikėtina, kad apie jas žinote ne viską. Taigi, jūsų dėmesiui – 3 įdomūs faktai apie įvairias automobilių dalis.

Automobilių stiklų valytuvai – moters išradimas

Nors įvairūs išradimai neretai yra priskiriami vyrams, tačiau automobilio valytuvai – ne vyro, bet moters išradimas. Pirmieji automobilių stiklų valytuvai buvo sukurti prieš kiek daugiau nei šimtmetį – 1903 metais (šis išradimas priskiriamas Mary Anderson). Nors lietingą dieną dabar būtų sunku  įsivaizduoti kelionę be stiklų valytuvo, tačiau šis išradimas prigijo tik praėjus septyniolikai metų. Mary Anderson teigia, kad išrasti automobilių valytuvus ją įkvėpė situacija, kurią jai teko stebėti vizito į Niujorką metu: automobilio vairuotojui teko iškišti ranką pro langą ir pavalyti priekinį automobilio stiklą. Šiandien tokia situacija atrodytų ganėtinai keistai, ir už tai galime dėkoti Mary Anderson. Šiuo metu automobilio stiklų valytuvų pasirinkimas yra tikrai labai didelis, tad visuomet galima nuspręsti, kuriuos jų vertėtų pasirinkti.

Oro pagalvės gali būti ir pavojingos

Vienos automobilių detalės yra skirtos tam, kad transporto priemonė tinkamai funkcionuotų, o kitos yra sukurtos keleivių apsaugai. Vienos svarbiausių apsauginių automobilio dalių neabejotinai yra oro pagalvės, kurių išradėju yra laikomas amerikietis Allen Breed. Nors pirmosios automobilių oro pagalvės buvo išrastos 1968 metais, tačiau prireikė kelių dešimtmečių, kol jų pritaikymas automobiliuose tapo sektinu pavyzdžiu. Nuo 1998 metų daugumoje šalių buvo priimtas įstatymas, pagal kurį visi lengvieji automobiliai privalėjo turėti įmontuotas oro pagalves. Nors įprasta manyti, kad oro pagalvės gali išgelbėti gyvybę (tokių atvejų buvo tikrai nemažai), tačiau kartais oro pagalvės tampa ir mirties priežastimi. Automobiliui į ką nors smarkiai atsitrenkus oro pagalvės prisipučia automatiškai: nors tai sušvelnina smūgius, tačiau gali kilti uždusimo pavojus. Tikimybė, kad būtent taip ir nutiks, yra labai nedidelė, tačiau kartais saugumo priemonės gali būti ne tik naudingos, bet taip pat ir žalingos.

ABS technologija gamintojams kažkada buvo per brangi

Antiblokavimo stabdžių sistema yra laikoma viena geriausių visame pasaulyje. Šiandien kone kiekviena nauja transporto priemonė turi būtent ABS stabdžių sistemą, kuri džiugina itin sklandžiu funkcionavimu. Šios sistemos išradėjais yra laikomi britų inžinieriai, kurie antiblokavimo stabdžių sistemą sukūrė prieš kiek daugiau nei 50 metų. Tuo laikotarpiu šis išradimas nesulaukė labai didelio susidomėjimo, ir taip nutiko dėl labai paprastos priežasties: gamintojams ABS stabdžių gamyba paprasčiausiai buvo pernelyg brangi, todėl prireikė šiek tiek laiko, kad šis išradimas prigytų.

Šiandien įvairios automobilių detalės dažniausiai mums nekelia jokių klausimų: tereikia pasirūpinti, kad jos būtų tinkamai prižiūrimos ir laiku pakeičiamos, o apie jų istoriją dažniausiai nė nesusimąstoma. Pirmieji automobiliai gerokai skyrėsi nuo dabartinių, todėl atsirado poreikis integruoti ir tam tikras automobilių detales, kurios yra skirtos ne tik sklandžioms kelionėms, bet taip pat ir saugumui bei keleivių patogumui.