Populiariausios automobilių detalės

Net ir tinkamai prižiūrint automobilį anksčiau ar vėliau neišvengiamai tenka pakeisti tam tikras jų detales. Nors autoservisuose visuomet gali būti siūloma užsakyti reikalingas detales ir jas pakeisti, tačiau tai neretais atvejais kainuoja pernelyg brangiai. Jei yra siekiama sutaupyti pinigų, automobilių detalės gali būti perkamos tiesiog internetu – užsakytų detalių galėsite sulaukti pakankamai greitai, ir netrukus gautas detales galėsite pakeisti savarankiškai arba šį darbą patikėti specialistams. Vienos automobilių detalės yra keičiamos dažniau nei kitos, todėl įdomu sužinoti, kokios jų yra užsakomos dažniausiai.

Priekinis ir galinis amortizatorius

Šios automobilių detalės internetinėse parduotuvėse yra ieškomos bene dažniausiai. Amortizatorius – tai įrenginys, kuris padeda sušvelninti smūgius: jo konstrukcija yra paremta kietųjų kūnų ir dujų tamprumu arba skysčių klampumu. Kai smūgis deformuoja gumą, plieninę spyruoklę ir susuka strypą, amortizatoriaus poveikis sumažėja. Patikrinti, ar amortizatoriaus nereikia pakeisti nauju, galima keliais būdais: pavyzdžiui, du žmonės vienu ritmu gali pasiūbuoti automobilio priekį arba galą. Jei amortizatoriai nėra sugedę, paleidus automobilį pakanka vos vieno „susėdimo“, ir automobilio kėbulas grįžta į stabilią padėtį. Taip pat amortizatoriaus būklę galima patikrinti važiuojant: jei jaučiate siūbavimą, nestabilumą posūkiuose ar šokinėjimą važiuojant banguotu asfaltu, tai taip pat gali būti aiškus ženklas, kad laikas pakeisti amortizatorius.

Priekinis stabdžių diskas

Šios automobilių detalės taip pat yra keičiamos dažniau nei kitos, todėl svarbu laiku pastebėti, ar stabdžiai nėra nusidėvėję. Stabdžių diskų perkaitimas gali būti nustatytas apžiūrint šią automobilio dalį: kadangi stabdžių diskai dažniausiai yra gaminami iš plieno, perkaitę stabdžių diskai bus pakeitę savo spalvą. Jei dvejojate, ar tikrai būtina pakeisti stabdžių diskus, pasitarkite su autoservise dirbančiais meistrais, kurie tikrai suteiks jus dominančią informaciją bei padės paprasčiau numatyti, kokių priemonių reikėtų imtis. Stabdžių diskų perkaitimo bus galima išvengti, jei pasirinksite tikrai kokybiškas šias automobilių detales, jei stabdžiai nebus naudojami pasibaigus jų eksploatavimo laikui, jei nevažinėsite pernelyg agresyviai, ir t.t.

Priekinis rato guolis

Tinkamai parinkti ir sumontuoti ratų guoliai tarnauja tikrai ilgą laiką bei užtikrina tolygų automobilio judėjimą kelyje. Vis dėlto, kaip ir kitos automobilių detalės, ratų guoliai turi būti pakeičiami laiku, nes priešingu atveju kelionės metu gali būti juntamas nestabilumas, gali padidėti kuro sąnaudos, ir t.t. Apie poreikį guolius pakeisti naujais gali išduoti pasigirstantis automobiliui nebūdingas švilpesys ar ūžesys, jei yra sugedę tik priekinių ratų guoliai, garsas gali pasigirsti tik posūkių metu (vis dėlto, jei tai yra ilgą laiką ignoruojama, nemalonūs garsai gali lydėti visos kelionės metu).

Stabdžių kaladėlės

Priekinės stabdžių kaladėlės įprastai turi būti pakeičiamos nuvažiavus maždaug  25 000-30 000 kilometrų, o galinės stabdžių kaladėlės keičiamos kiek rečiau (nuvažiavus 30 000-40 000 kilometrų). Dėl tam tikrų priežasčių šios automobilių detalės kartais turi būti keičiamos anksčiau nei pasibaigus jų eksploatavimo trukmei: tam gali turėti įtakos įprotis vairuoti ganėtinai agresyviai, per didelės terminės ir mechaninės apkrovos, netinkamas stabdžių kaladėlių sumontavimas, gamybos defektai, ir t.t. Apie poreikį stabdžių kaladėles pakeisti naujomis gali išduoti stabdymo kelio ilgio pailgėjimas, pašalinių garsų atsiradimas stabdymo metu, automobilio judėjimo trajektorijos pokyčiai stabdymo metu, ir t.t.

Nesvarbu, kokias automobilių detales tektų pakeisti naujomis, turėsite galimybę jų įsigyti neišeidami iš namų. Internetinėse parduotuvėse šiandien yra siūlomas tikrai labai platus automobilių detalių pasirinkimas, tad visai nesvarbu, kokia produkcija jus domina, bet kuriuo atveju tikrai atrasite pačias palankiausias pasirinkimo galimybes.